Середа, 22 Січ 2025, 15:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Сирі стіни, грибок та пліснява – способи ліквідації.

  Підвищена вологість – проблема багатьох будинків. Сирість приводить не тільки до руйнування самих стін, але і до появи грибка та плісняви, небезпечних для нашого здоров’я. Особливо актуальна ця проблема для підвалів та цокольних поверхів. На жаль, не уявляючи собі масштабів небезпеки,деякі господарі просто замасковують «дефекти» декоративним покриттям, замість того, щоби позбавитись від них назавжди. 

  Відношення до сирих стін у більшості випадків, на жаль, не можна назвати адекватним. На сирість готові не звертати уваги, нехтуючи здоров’ям людей і збереженням історичних будинків, ховають грибок та плісняву за гіпсокартон. Наскільки небезпечними для життя є пліснява та грибок можно побачити у документальному фільмі: http://youtu.be/1lgAzVOEnUM

  Причини зволоження стін можуть бути різними: протікання даху, відсутність або несправність водостоків, несправність сан-технічних мереж або системи опалення, погана вентиляція, відсутність пароізоляції в приміщеннях з підвищеною вологістю, несприятливі ґрунтові води та навіть весняне танення снігу може загострити наболіле питання.

  Але здебільша головною і найважчою для ліквідації причиною є відсутність або порушення вертикальної та горизонтальної гідроізоляції. Стіни набирають вологості за рахунок капілярного підсосу ґрунтових вод.




  Традиційні методи боротьби з цією проблемою базуються на поновленні пошкодженої гідроізоляції. Вони складні, дорогі та не завжди ефективні. Особливо тяжко поновити гідроізоляцію старого будинку. Для того, щоби захистити його від впливу вологи, яка піднімається з землі, необхідно встановити гідрозахист як на вертикальній площині підземної частини стіни, так і на горизонтальній – між фундаментом та стіною. Найбільш радикальний спосіб – знести будинок до основи, покласти гідрозахист і заново збудувати стіни. Природно, що на це погодиться не кожен.

  Непогано зарекомендували себе сучасні проникаючи гідроізолюючі матеріали, але їх застосування вимагає розкопок , свердління великої кількості отворів в стінах. Такі роботи дорогі, негативно впливають на несучу здатність стін і все одно не дають сто-процентної гарантії на надійний бар’єр. А вода консервується в стінах і ще довго буде нагадувати про себе, випаровуючись через приміщення. На практиці, будівельні бригади беруться за любу роботу по гідроізоляції навіть не провівши попередніх досліджень та замірів ступеня зволоження і засоленості стін. Такі дослідження є обов'язковими для вибору матеріалів та технології захисту (при використанні будівельного методу). В результаті більшість таких робіт є невдалою, а деколи ситуація тільки погіршується!!! Крім того, при великому ступені зволоження  (W) не можливо забезпечити необхідного насичення капілярної структури муру вибраним  гідрофобним матеріалом навіть під тиском. Насправді, застосування ін’єкційних (хімічних) методів вимагають обов’язкового попереднього візуально-інструментального обстеження. На основі характеру та ступеня зволоження(W), хімічного складу солей та особливостей капілярної структури муру проводиться вибір матеріалу для ін’єкцій та технології  запресування  його для утворення надійної блокади. Спеціалістів, які вміють це робити професійно,  дуже мало.

Найчастіше при спробах позбутися руйнівної дії вологи, обмежуються лише виконанням вертикальної гідроізоляції. При такому варіанті виконання гідроізоляційних робіт досягається лише ізоляція від бокового прилеглого ґрунту і повністю припинити потрапляння вологи до конструкції не можливо через відсутність горизонтальної ізоляції.

 Ще гірше, коли роблять спроби покрити  мокру стіну різними ізолюючими засобами з середини приміщення. Порушується баланс між випаровуванням та капілярним підсосом води. Волога перестає випаровуватись на обробленій поверхні і піднімається вище, а грибок захоплює нові території. Мокра стіна втрачає свої теплоізоляційні  властивості, і при її охолоджені нижче точки роси на її поверхні випадає конденсат (в першу чергу на обробленій частині). Вражена вологою та грибком поверхня збільшується. Різко зростають витрати на опалення таких приміщень. Крім цього, після закінчення ремонту на таких стінах, рано чи пізно, Ви раптом побачите локальні плями - волога обов'язково знайде собі шлях на поверхню. Проблема посилюється.

 

Для нашого випадку нічого доброго не дасть і використання осушувачів повітря. Вони досить ефективно збирають вологу з повітря підсилюючи випаровування зі стін. Відповідно підсилюється і капілярний підсос води з ґрунту. Вода випаровується, а солі, які завжди присутні у воді, інтенсивно накопичуються у стіні. Кристалізуючись солі руйнують штукатурку і саму основу муру. Крім того, сіль є речовиною гідрофільною, тобто має властивості натягувати на себе воду. Це сприяє поверхневому намоканню стіни у дні з підвищенною вологістю повітря. Надалі Ви будите змушені боротися ще й з солями.
  Вологість у стіні є одною з головних причин її руйнування. Ми знаємо, що при замерзанні вода розширюється (приблизно на 8…9%). При замерзанні у замкнутому об’ємі виникає тиск, здатний розірвати навіть метал (згадаємо заморожені системи опалення будинків та двигуни автомобілів). Пройшовши неодноразові цикли замерзання-розмерзання мокра зовнішня поверхня стіни починає просто сипатись.
  Не можна забувати про те, що деякі будівельні матеріали при намоканні суттєво зменшують свою міцність.
  Що ж робити? Вихід один – вологу треба блокувати , не даючи їй потрапити в стіну.  І зробити це можна або будівельним методом, або встановивши електрофізичний бар’єр методом електроосмосу.
    Найбільш сучасним ефективним способом ліквідації сирості спеціалісти вважають метод, який базується на явищі електроосмосу – руху рідини через капіляри, пори діафрагми або масиви дуже дрібних частинок при накладанні зовнішнього електричного поля. Ця методика з’явилась ще у 70-х роках минулого століття, але не отримала у нас широкого застосування. У Європі навпаки, починаючи з 90-х років електроосмос був визнаний найбільш ефективним способом боротьби з сирістю. За допомогою цієї  методики були осушені підвали музеїв, бібліотек, храмів та багатьох приватних будинків. Дуже ефективно технологія показала себе після повеней у Дрездені та Празі.  

  Апарати електроосмосу, виготовлені  Польщі та Австрії, є найбільш вдалими і розповсюдженими у Європі, але польський  прилад Електро-Аква GPL суттєво дешевший. Крім цього, на думку більшості незалежних експертів прилад Електро-Аква GPL є самим ефективним на сьогоднішній день.


Пристрій кріпиться на стіні стаціонарно. 
На пристрої є два індикатори-світлодіоди , які дають зрозуміти, що пристрій працює: LED - 1 - червоний - індикація живлення і LED - 2 - зелений - що свідчить про емісію поля . Після установки, пристрій працює самостійно і не вимагає технічного обслуговування.

Додаткові статті про проблеми сирих стін і дієві методи боротьби з вологістю можно прочитати тут : http://valmos.ucoz.com/publ

 

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0